01.04.2021

TED Üniversitesi Yakını Kız Yurtları

TED üniversitesi Yakını Kız Yurtları
Ankara ilinde bulunan TED üniversitesine yakın kız yurtları arayışına cevap vermek amacıyla aÇtığımız yurdumuzda 2013 yılından beri hizmet veriyoruz. Böylelikle TED üniversitesi'nde eğitim alan kız öğrencilerini ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamasını sağlıyoruz. Çünkü yurdumuz Ankara Çankaya'da bulunuyor ve üniversiteye yakın bir adreste bulunduğu için öğrencilerin okula gidebilmek için vasıta aramasına gerek kalmıyor. Okula yakınlığın yanı sıra öğrencilerimizi modern bir yurtta konaklama ayrıcalığı da kazanıyorlar.


Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Olarak Hizmet Veriyoruz
Çankaya ilÇesinde bulunan yurdumuz konforlu konaklama imkanı sunuyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan kurallara uygun bir şekilde hizmet veriyor. Yurdumuz Meb'e bağlı olduğu iÇinde sürekli denetim altında tutuluyor.


Odalar
Konaklamak amacıyla yurdumuzu seÇmeyi düşünen kişilerin incelediği ilk detay yurdumuzun odalarıdır. Yurt odalarımız yine Meb kurallarına uygun olarak 1, 4 ve 3 kişiliktir. Kişi sayısının artmasına bağlı olarak odalarımızın büyükleri de artar. Bu sebeple birden fazla kişinin aynı odada kalmasıyla sorun yaşanmaz. Ancak oda seÇimleri öğrencilerimizin tercihine bırakılmıştır. Tek başına kalmak isteyenler tek kişilik odalarımızı kullanabilirler.


Odalarımız öğrencilerini zaruri ihtiyaÇlarını karşılayabilecekleri eşyalara sahiptir. Onların eşyalarını koyabilmesi iÇin kişisel dolaplar, ders Çalışmaları iÇin Çalışma masaları, televizyon izleyebilmeleri iÇin televizyonlar ve uydu yayınları bulunur. Ayrıca tuvalet ve banyoda odalarımız iÇindedir. Böylelikle öğrencilerine gece ihtiyaÇ iÇin odalarından dışarı Çıkmaları gerekmez.


Yurt odalarımızda ısınma sorunu yoktur Çünkü merkezi ısıtma sistemi tüm odalarımızda bulunur. Yurdumuzda yer alan tüm odalarımızda balkon mevcuttur. Bu sayede öğrenciler balkonda vakit geÇirebilirler veya hava alabilirler. Duşlarda kullanım iÇin odalarımızda 24 saat boyunca sıcak su bulunur.


Böylelikle öğrencilerimiz istedikleri zaman duş veya banyo yapabilirler. Odalarımızda yer alan yatakların tamamı ortopediktir ve bunun için öğrencilerimiz sırt ağrısı ya da bel ağrısı gibi sorunlar yaşamazlar. Yatakların üzerinde yurdumuza ait nevresimler vardır. Bu nevresimleri kullanmak istemeyenler yönetimimize iletmeleri durumunda kendi nevresimlerini kullanabilirler.


Yurt İmkanları
Yurdumuza ait imkanlar sadece odalarda sunduğumuz imkanlar değildir. TED üNİ yakın özel kız yurdu imkanlarımız tüm misafirlerimiz iÇin geçerlidir. Kimseye ayrıcalık yoktur.


Yurdumuzda kız öğrencilere sunduğumuz imkanlardan en önemlileri şunlardır

  • Yurt odalarımız her gün temizlenir. Böylelikle öğrenciler hijyen aÇısından sorun yaşamazlar.
  • öğrencilerin ders Çalışmalarına katkı sağlamak için etüt odamız, kütüphanemiz ve bilgisayar odamız vardır.
  • Yurt binamızda bulunan fitness salonumuz tüm öğrencilerimizin kullanımına aÇıktır. Fitness dışında salonda başka sporlar yapma imkanı da vardır.
  • Kız öğrencilerinin rahatsızlanması veya yaralanması durumuna karşılık yurdumuzda bir revir vardır. Ayrıca revirde sürekli duran bir sağlık görevlimiz bulunur.
  • İbadetlerini yerine getirmek isteyenlerin kullanabileceği mescidimiz vardır.
  • Yurdumuzu engelli öğrencilerinde seÇebilmesi iÇin onların rahat edebilecekleri engelli odalarımız bulunur.
  • Yurdumuzda film geceleri düzenliyoruz. Bu sebeple bir adet sinema odamız bulunuyor ve kızlar bu odayı istedikleri zaman kullanıp film izleyebiliyorlar.

Peki, hizmetlerimiz bu kadarla mı sınırlı asla değil. Geriye kalan hizmetlerimizi merak ediyorsanız bizimle iletişime geçip diğer detayları öğrenebilirsiniz. Ted üniversitesi'nde eğitim alacaksanız yurdumuzu görmeden ve hizmetlerimizi öğrenmeden kararınızı vermemenizi öneririz.


Parmak İzi İle öğrenci Girişi
Çankaya ilÇesinde yer alan yurdumuzda öğrenci giriş ve Çıkışlarının kontrollü bir şekilde gerÇekleşmesine önem veriyoruz. Bunun için yurdumuz girişinde parmak izi okuyucularımız bulunuyor. Bu sayede öğrenciler parmak izlerini okutarak giriş yapabiliyorlar. Böylelikle yurt dışında giriş imkanı bulunmuyor.


Parmak izi ile öğrenci girişi dışında yaşanabilecek olumsuz durumları önlemek amacıyla bir güvenlik görevlimiz yurt girişinde bulunuyor. Bu görevlimiz Çalışma saati bittiğinde arkadaşına görev teslimi yapıyor. Bu sayede yurdun güvenliği 24 saat aksamadan sağlanıyor. Görevlilerimiz yurda girmek isteyen kişilere kimlik sorgusu yapıyor ve yurtta kalan kişilerle görüşme taleplerini de yönetime ya da yurtta kalan kişilere iletiyor.


Uygun olması durumunda yurda giriş mümkün olurken misafirlerin odalara Çıkması engelleniyor. öğrenciler yakınlarını kafeterya veya bekleme salonumuzda ağırlayabiliyorlar. Güvenlik görevlisi dışında kapalı devre kamera sistemleriyle de yurda giriş Çıkışlar ve diğer hareketler kayıt altına alınıyor. Böylelikle ihtiyaÇ duyulduğunda kayıtların izlenebilme imkanı doğuyor.


Yurt Yemekleri
Ankara TED üniversitesine yakın kız yurdu arasından bizi tercih eden öğrencilerimize konaklamanın yanı sıra yemek hizmetimiz de bulunuyor. Yemek hizmetimiz sabah kahvaltısı ve akşam yemeği oluyor. Belirlediğimiz saatlerde öğrencilerin yemeklerini yemelerini ve yemek işleminin bitmesini sağlıyoruz. Yemeğe yetişemeyenler veya gece dersi olanlar iÇinde ayrı servislerimiz bulunuyor. Kalmak iÇin bizi tercih eden öğrencilerimizden yemek iÇin ayrı ücret talep etmiyoruz. Yemek ücretlerimiz yurdumuz iÇin aldığımız ücretler iÇinde oluyor.


Yaz Okulunda Konaklama
Ted üniversitesi'ne yakın olan yurdumuz yaz ve kış eğitim döneminde hizmet veriyor. Ailelerinin yanına gitmek istemeyenler ve ücretini ödeyenler tatil zamanlarında da yurdumuzda kalabiliyorlar. Tatil zamanlarında da yurdumuzda kalan kişiler staj görenler, Çalışanlar veya yaz okuluna kalan olabiliyor. Yaz okuluna kalan kişiler eğitim döneminde de yurdumuzda kalan kişilerden oluşabiliyor. Ayrıca yaz okulu iÇin öğrencilerin konaklamasına da yardımcı oluyor. Yaz okuluna gidecekleri iÇin uygun fiyatlarla odalarımızı tahsis ediyoruz. Böylelikle kız öğrencilerin yaz aylarında üniversiteye yakın yurt bulamama sıkıntısı yaşamalarını önlüyoruz.

TED üniversitesine Yakın özel öğrenci Yurtları,Ankaradaki Ted üniversitesine Yakın Yurtlar