09.05.2021

Hacettepe Eczacılık Fakültesi Yakını Kız Yurdu

Her anne babanın en büyük hayali çocuklarının okuması üniversite kazanması ve sonuçta bir meslek sahibi olmasıdır. Ebeveynlerin geleceğe dair yaptıkları en büyük yatırım çocuklarıdır. Eğitimini tamamlamış iyi bir meslek sahibi olmuş her çocuk hem topluma hem de ailesine büyük faydalar sağlar. Çocukların ve özellikle de kız çocuklarının okul sürecinde en büyük risk altında olduğu dönem üniversite yıllarıdır. 


Çünkü aileden uzak şekilde okuyan kız öğrenciler her türlü tehlikeye açık hale gelir. Bu süreçte en önemli faktörlerden birisi tercih edilen yurtların özellikleridir. Yurtların okullara yakın olması öğrencilerin tehlikelerden daha uzak olmasını sağlar. Öğrencilerimize Hacettepe ye yakın kız yurtları tahsis ederek daha güvenli şekilde okula gidip gelmelerini sağlıyoruz.


Yurtların Özellikleri
Öğrenciler eğitimleri boyunca kalacakları yurtların bazı özellikleri taşımasını ister. Öğrencilerin 4 yıl boyunca kalacakları bu yurtların kendilerine evde yaşadığını hissettirmesini ister. Bu nedenle yurtlarımız bir öğrencinin isteyebileceği tüm özelliklere sahiptir. 


Yurtlarımızın sahip olduğu başlıca özellikler şunlardır:
Okula yakınlık
Kaliteli akşam yemeği
Sabah kahvaltısı
Sıcak su
Modern odalar
Çalışma alanları

bunun yanında daha bir çok özelliği sayesinde öğrencilerimize kaliteli yurt hizmeti sunuyoruz.


Konum
Bir yurdun en büyük artılarından biri sahip olduğu konumudur. İyi bir konuma sahip olan yurtlar bunu iyi hizmet ile birleştirince öğrencilerin en çok istedikleri yurtlar arasına dahil olur. Yurtlarımız Hacettepe’ye yakın kız öğrenci yurdu kategorisinde en iyi konuma sahip durumdadır. Fakültelere yürüme mesafesinde olan yurtlarımız hem kız öğrencilerin güvenli şekilde okullarına gidip gelmelerini hem de servis ücretlerinden tasarruf etmelerini sağlıyor. 


Yurtlarımız konum olarak güvenli bir çevreye sahiptir. Bu sayede de istenmeyen olayların yaşanmasını ortadan kaldırır. Yurtlarımız okullara yakınlığı sayesinde yol yorgunluğu ve zaman kaybı problemlerinin de yaşanmasını ortadan kaldırarak öğrenci performansının daha yüksek olmasına katkı sağlıyor.


Yemek Kalitesi
Yurtlarda aranan en önemli özelliklerden bir diğeri ise yemeklerin kalitesidir. Öğrenci sohbetlerinde her zaman yurt dönemlerinden ve bu dönemlerde yurtlardan çıkan kalitesiz yemeklerden söz edilir. Yemek, bir yurdun yıllarca kötü reklamının yapılmasına neden olur. Hacettepe eczacılık fakültesi kız yurtları olarak yemekte önceliğimiz kalitedir. En kaliteli ve en taze ürünler seçilerek günlük sıcak yemek servisi yapıyoruz. Bu sayede de öğrencilerimizin beğenisini kazanmayı hedefliyoruz.


Sabah Kahvaltısı
Günlük öğünler içinde en önemlisi sabah kahvaltısıdır. Bu nedenle her sabah öğrencilerimize sabah kahvaltısı vererek okullarına gönderiyoruz. Kahvaltılarımız da tıpkı yemeklerde olduğu gibi kaliteyi ön planda tutuyoruz. Bol çeşit ve taze ürünler ile kahvaltı menüsünü oluşturuyoruz.


Sıcak Su
Günün yorgunluğunu atmanın en kolay güzel bir banyo yapmaktan geçer. Ferah ve temiz banyolarımız ile öğrencilerimizin istedikleri saatte bu hizmetten faydalanmasını sağlıyoruz. Yurtlarımızda 24 saat kesintisiz sıcak suyumuz bulunuyor. Öğrencilerimizin cinsiyetleri gereği günün her saatinde banyo ihtiyacı olabileceği için bu konuda mağduriyet yaşamalarını istemiyoruz. Bu nedenle 24 saat sıcak su imkanı sağlayarak onlara yardımcı oluyoruz.


Modern Odalar
Yurtlarımızda bulunan odaların tamamını modern usullere göre oluşturduk. Her oda da öğrencinin rahat edeceği ergonomik yataklara yer veriyoruz. Ayrıca elbise ve diğer eşyaların konulabileceği kişiye özel dolaplarımız bulunuyor. Odalarımızda öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için çalışma masaları bulunuyor. Bu sayede de istenilen zaman diliminde ders çalışılabilir.


Çalışma Alanları
Eczacılık fakültesi yükü en ağır olan fakültelerden biridir. Öğrencilerin günlük olarak saatlerce çalışması gerekir. Bu çalışmanın verimli olabilmesi için ise çalışma ortamının öğrenciyi rahatsız etmeyecek özellikte olması gerekir. Öğrencilerimize iki şekilde çalışma imkanı sunuyoruz. Bunlardan birincisi odalara tahsis ettiğimiz çalışma masalarıdır. Bu sayede de öğrenciler kendi odalarında kimseye görünmeden rahat rahat ders çalışabilir. Ayrıca kendi odasında olmanın verdiği psikoloji ile daha verimli çalışabilir. 


Tek çalışmayı sevmeyen öğrenciler için ise ikinci seçeneği sunuyoruz. Ders çalışma salonlarımız ile öğrencilerimize alternatif çalışma ortamı sunuyoruz. Salonumuz ferah ve uygun ışıklandırma sistemi sayesinde öğrencilerin verimli çalışmalarına olanak tanıyor. Salonumuzda bulunan çok sayıda masa ve çalışma köşeleri sayesinde öğrenciler bireysel veya gruplar halinde ders çalışabilirler.

Güvenlik
Öğrencilerimizin sorumluluğu yurtlarımızdan ayrılıncaya kadar bize aittir. Ebeveynlerin çocuklarını teslim ettikleri kurumların bu çocuklara sahip çıkması ve onların başlarına bir şey gelmemesi için çaba göstermesi gerekir. Bunun en etkili yöntemi ise veli ile etkili bir iletişimden geçer. Öğrenciler ile ilgili en ufak bir sıkıntı veya problemlerde velilere dönüş sağlıyoruz. Yurda geç gelme veya yurt içerisinde ve çevresinde görülen olumsuz durumları velilere ileterek süreç içerisinde etkin bir şekilde olmalarını sağlıyoruz. 

Ayrıca yurtlarımızın giriş saatlerine de sınırlamalar getiriyoruz. Bu sayede öğrencilerin uzun saatler boyunca dışarıda her türlü tehlikeye maruz kalmalarını önlüyoruz. Bunun yanında yurtlarımıza kaydı olmayan yabancı girişlerine izin vermiyoruz. Yurt çıkışlarında bulunan güvenlik elemanlarımız da giriş çıkışlarda güvenliği sağlıyor. Veli iletişimini üst düzeyde tutarak sürekli çocukları hakkında bilgi almalarını sağlıyoruz.