14.05.2021

Ankara Siyasal Yakını Kız Yurdu

Ankara Siyasal bilimler fakültesi üniversitenin en önemli fakülteleri arasında yer alır. Üniversite eğitimi alacak olan gençler tercih edip yerleştirme sonuçlarıyla yerleştiklerinde fakülteye yakın yurt arayışına girerler. Ankara özel kız yurtları arasında yer alan yurdumuz bu arayışlarda tercih edilebilecek bir yurttur. Yurdumuza ve yönetim anlayışımıza dair bilgiler şunlardır:

Yönetim Anlayışımız
Siyasal Bilimler Fakültesi’ne yakın olan yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan özel yurttur. Yurdumuz özel yurt olması sebebiyle modern yapılı ve konforlu bir yurttur. Yurdumuzu öğrenci hakkını koruyan bir anlayışla yürütüyoruz. Bu sebep öğrencilerimizin yurdumuzdan memnun kalmasını ve bu sayede de mutlu günler geçirerek derslerinde başarılı olmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Onların sadece okulla ve derslerle ilgilenmekten dolayı rahatsızlık yaşamamaları için onlara nefes aldıracak etkinlikler ve aktiviteler düzenliyoruz. 


Yurt yönetim anlayışımızda ayrıca hoşgörü de bulunuyor. Hatalı olan öğrencilerimizi ilk hatalarında uyarıyoruz ve hatalarını tekrar etmeleri durumunda gerekli işlemleri yapıyoruz. Üniversite öğrencilerinin kendilerini evinde hissetmesi için ve rahat bir yaşam sürmesi için çeşitli imkanlar sunuyor. Ayrıca velilerin evlatlarını ziyaret etmelerine ve gerektiğinde de konaklamalarına yardımcı oluyoruz.


Yurt Odalarımızdaki Kişi Sayıları
Yurdumuz Meb bünyesindeki özel yurtlardan birisi olması sebebiyle kamu yurtlarından farklı oda özelliklerine sahip oluyor. Odalarımızda kalabalık kalmaları pek tercih etmiyoruz. Bu sebeple kız yurdumuzda bulunan odalar 1, 2, 3 veya 4 kişilik odalar oluyor. Bu kişi sayılarındaki odalarda her öğrenci için ayrı yatak, kişisel dolap ve çalışma masası bulunuyor. Böylelikle odalarımızda birden fazla kişinin kalmasında yaşanabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.


Yurt Odalarımıza Ait Özellikler
Üniversite sınavını kazanarak Ankara siyasal kız öğrenci yurdu arayan gençlerimize ve ailelerimize konforlu odalarımız sunuyoruz. Odalarımızda genç kızların rahat edebilmesi ve zaman geçirebilmesi için çeşitli imkanlar bulunuyor. Odalarımızda kişi sayısına bağlı olarak kişiye özel yataklar bulunuyor. Bunun dışında elbise dolabı, masa, televizyon, klima, oda telefonu, tuvalet, duş ve balkon yer alıyor. Ayrıca kızlarımızın internet kullanımları için odalara özel wifili sınırsız internet hizmetimiz bulunuyor. Odalarda bulunan televizyonlarımız da uydu yayını bulunuyor. Böylelikle yurdumuzda kalanlar uydu kanallarından film, dizi veya program izleyebiliyorlar.


Yurdumuzda Sunduğumuz Hizmetler
Siyasal Bilimler Fakültesi’ne yakın mahallede bulunan yurdumuzda genç kızlarımızın rahat bir şekilde yaşam sürebilmeleri için kaliteli hizmetler sunuyoruz. Yurdumuzda sunduğumuz hizmetler arasında şunlar yer alıyor:

Kızlara özel hizmet verdiğimiz yurdumuzda ortak kullanıma sahip çamaşır odamız bulunuyor. Bu odamızda bulunan çamaşır makineleri öğrencilerin sırasıyla çamaşırlarını yıkamalarına yardımcı oluyor.

Çamaşır odamızda ayrıca kurutma ihtiyacı yaşayan kişiler için çamaşır kurutma görevi gören çamaşırlık ve kurutma makinesi bulunuyor. İsteyen çamaşırlık vasıtasıyla eşyalarını kurutabiliyor isteyende kurutma makinesini kullanmayı tercih ediyor.

Ayrıca yurdumuzda ütü odası da bulunuyor. Yıkanan çamaşırlarının ütülenmesine ihtiyaç duyan kişiler odada bulunan ütüleri kullanarak kıyafetlerinin kırışıklıklarından kurtuluyorlar.

Yurdumuzda bir adet etkinlik salonumuz bulunuyor. Bu salonda kızların eğlenebilmesi için film gecesi, oyun veya moral gecesi etkinlikleri yapıyoruz.

Yurdumuzda bir adet spor salonu bulunuyor. Bu salon ortak kullanılıyor ve öğrenciler sağlıklı kalabilmek amacıyla spor yapabiliyorlar. Spor için salondaki aletlerimizi kullanıyorlar. Ayrıca salonumuzu kilo vermek amacıyla da kullanabiliyorlar.

Yurdumuzda konaklayan kişilerin ders çalışabilmesi ve test çözebilmesi için etüt odası bulunuyor. Bu sayede üniversite öğrencileri sessiz ortamda çalışabiliyorlar.

Etüt dışında çizim yapmaları gereken bölümlerde eğitim alan kişilerin kullanabileceği bir adet çizim odası bulunuyor.


Ankara siyasal yakını kız öğrenci yurdu olarak yurdumuzda kalan öğrencilerimize hobi ve oyun odamızı sunuyoruz. Bu odamızda kızlar gönüllerince eğlenerek yorgunluklarını atabiliyorlar ayrıca sıkıntılarını eğlenerek unutabiliyorlar.

Yurt binamız çok katlı bir bina olduğu için yurdumuzda asansör bulunuyor ve bu asansör üst katlarda kalan öğrencilerin odalarına gitmelerini kolaylaştırıyor.
Ayrıca yurdumuza ait binada bir kafeteryamız bulunuyor. Kafeteryamız sürekli açık oluyor ve öğrencilerimiz istedikleri zaman kafeteryaya sipariş verebiliyorlar.


Bu özelliklere sahip olan yurdumuzu tercih eden üniversite öğrencilerine uygun konaklama fiyatları sunuyoruz. Böylece onların uygun ücretlerle konforlu bir yurtta kalmalarına yardımcı oluyoruz.


Yurdumuzun Güvenliğine Dair Bilgiler
Üniversite eğitimi alacak kızlarını yurda kayıt ettirmek isteyen ailelerin yurtlarda aradıkları ilk özellik yurdun güvenliğinin sağlanıp sağlanmaması oluyor. Bizler kızlarımızın güvenli bir şekilde yurtlarda kalabilmesi ve yurda izinsiz girişlerin yapılmasının önlenmesi amacıyla yurt güvenliğimize büyük önem veriyoruz. 


Bunun içinde yurdumuzun güvenliğini kamerayla koruma ve güvenlik görevlisiyle koruma şeklinde olan iki tür korumaya alıyoruz. Kamera sistemimiz yurt içinde ve dışında gerekli yerlerde 24 saat çekim yapıyor. Böylelikle yaşanan olumsuz olaylarda kamera sistemine başvuruyoruz. Aynı şekilde güvenlik görevlimiz de 24 saat boyunca hizmet veriyor. 


Böylelikle gündüz veya geceleri yurtta olabilecek olumsuz olaylara müdahale etme veya önleme imkanı bulunuyor. Güvenlik görevlilerimiz belge sahibi ve deneyimli elemanlar oldukları için en ufak sorunda gerekli müdahaleyi gerçekleştirebiliyorlar.