16.05.2021

Ankara Hukuk Fakültesi Yakını Kız Yurdu

Kızlarınızın üniversite eğitim süreniz boyunca kalabileceği Ankara hukuk fakültesi yakını kız yurdu arıyorsanız bizi seçebilirsiniz. Yurdumuz hukuk fakültesine yakın bir konumdadır. Bu sebeple yurdumuzda kalan öğrenciler fakülteye ulaşım sorunu yaşamazsınız. Ayrıca bizleri seçerek öğrencilerimize sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanabilirler.


Kız Yurdu Binasının Özellikleri
Ankara hukuk kız öğrenci yurdu arayan kişiler yurdun okula yakın olmasını isterler. Bunun için yurdun bulunduğu semt önemlidir. Yurdumuz Hukuk Fakültesine yakın bir semtte bulunur. Ayrıca yurdumuzun bulunduğu semt son derece nezihtir ve kız öğrenciler hiçbir sıkıntı yaşamadan okullarına gidip gelebilirler.


Üniversite eğitimi boyunca yurdumuzda kalmak isteyen kişiler veya aileleri yurt binamız ve binamızın özelliklerini merak ederler. Binamız sağlam bir binadır ve depreme dayanıklı olduğuna dair belge sahibidir. Yurt binamızda yatak odalarımız dışında etüt odası, çamaşır odası, spor salonu, hobi odası ve ütü odası bulunur. Bu sayede öğrencilerimiz ihtiyaç duydukları durumlarda bu odaları kullanabilirler. 


Kirli çamaşırlarını çamaşır odasında bulunan çamaşır makinelerine atarak yıkayabilirler, Ayrıca çamaşır odamızda kurutma makinesi de vardır. Böylelikle okul için giymeleri gereken kıyafetleri makineyle kısa bir süre içinde kurutup giyebilirler.


Yurdumuzda Bulunan Oda Tipleri
Ankara’da hizmet veren yurdumuzda farklı oda tipleri bulunuyor. Böylelikle üniversiteye başlayacak veya devam eden öğrencilerimiz bütçelerin en uygunu oda tiplerini seçerek senelik olarak kalabiliyorlar. Yurdumuzun oda tipleri tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik, dört kişilik, altı kişilik ve sekiz kişilik oda tipleridir. Tek kalmak isteyen misafirlerimiz tek kişilik odaları ve arkadaş edinmek isteyen misafirlerimiz de 2, 3 veya 4 kişilik odalarımızı tercih edebiliyorlar.


Yurdumuzun Odalarının Özellikleri
Hukuk Fakültesi’ne yakın olan yurdumuzu tercih etmek istediğinizde en önemli konu yurdun sahip olduğu özellikleri bilmektir. Merak edilen en önemli özellikse odaların özelliğidir. 
Yurt odalarımızın özelliklerine dair bilgiler şunlardır:
Kız yurdumuz geniş yatak kapasitesine sahip olan bir yurttur.
Odalarımızda balkon bulunur ve yurtta kalan kişiler odalarımızdaki balkonları kullanabilirler.
Yurt odalarımızda kişisel dolaplar bulunur. Bu dolaplara öğrenciler kıyafet veya diğer eşyalarını koyabilirler.
Odalarımız da bulunan çalışma masaları sayesinde üniversite öğrencileri odalarında rahatlıkla ders çalışabilirler.
Yurt odalarımıza özel wc ve duş bulunur. Bu sayede öğrenciler odalarından çıkıp ihtiyaç giderme gibi sorunlar yaşamazlar.
Odalarımızın tamamında sınırsız internet hizmeti vardır. Böylelikle yurdumuzda kalan kız öğrenciler sosyal medya veya diğer amaçlarla internetten yararlanabilirler.
Ayrıca odalarda mini buzdolabı ve televizyon bulunur. Böylelikle öğrenciler içecek veya yiyeceklerini bu dolaplarda saklayabilirler. Ayrıca boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla televizyon keyfi yapabilirler.
Kişilerin kafeteryayı kullanmak veya diğer durumlarda kullanabilmesi amacıyla odalarımız da telefonlarda bulunur.
Odalarımız bu özelliklerin yanı sıra ferah, hava alan ve rutubet gibi öğrencileri rahatsız edecek sorunları bulunmayan odalardır.


Kız Yurdu Olarak Sunduğumuz Hizmetler
Ankara Üniversitesi’ni kazanan kişilerin tercih edebileceği özelliklere sahip kız yurdu olarak öğrencilerimiz için kaliteli hizmetler veriyoruz. Bu hizmetlerimizi öğrencilerin güvenliklerine, sağlıklarına ve rahat etmelerine önem vererek gerçekleştiriyoruz. Yurdumuzda verdiğimiz hizmetlerin en önemlisi yemek hizmeti oluyor. 


Yurdumuzda konaklayan öğrencilere sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek veriyoruz. Hafta sonlarında öğle yemeği hizmetimizde bulunuyor. Ayrıca yurdumuz tehlikelere karşın güvenlik kameralarıyla ve güvenlik görevlisi tarafından korunuyor. Böylelikle istenmeyen olaylar yaşanması durumunda güvenlik görevlimiz olaya müdahale ederek kızlarımızın güvenliğini sağlıyor. Yurdun ve odaların temizliğine önem veriyoruz. 
Bu sebeple sunduğumuz iki türlü temizlik hizmeti oluyor. Bu hizmet haftalık ve günlük temizlik hizmeti oluyor. Odaların ve yurt genelinin titizlikle temizlenmesini ve mikroplardan arınmasını sağlıyoruz. Ayrıca yurdumuzda bulunan mutfağımız yurtta kalan öğrenciler için açık bulunuyor. Böylelikle öğrencilerimiz istedikleri zaman mutfağımızı kullanabiliyorlar.


24 Saat Kafeterya Hizmeti
Yurt binamızda bir adet kafeterya bulunuyor. Bu kafeterya 24 saat boyunca hizmet veriyor. Bu sayede öğrencilerimiz atıştırmalık, çay, kahve veya çorba alışverişi yapabiliyorlar. Ayrıca kafeteryamıza ait olan büyük salonda vakit geçirebiliyorlar veya kız arkadaşlarını ağırlayabiliyorlar.


Deneyimli Yurt Personelleri
Ankara Üniversitesi’ne yakın olan yurdumuzda deneyimli yurt personelleriyle çalışıyoruz. Ayrıca bu personellerimiz kızlara saygılı ve hoşgörülü insanlar oluyorlar. Yurdumuz bünyesinde çalışan personellerimiz temizlik personelleri, aşçı, mutfak personelleri, güvenlik görevlisi, kafeterya çalışanları ve müdür oluyor. Aşçı ve mutfak personellerimiz öğrencilerinin yemeklerinin hazırlanmasını ve onlara sunulmasını gerçekleştiriyorlar. 


Temizlik personellerimiz yurt odalarının ve binanın günlük ya da haftalık temizliklerini titizlikle yapıyorlar. Kafeterya personelimiz 24 saat aralıksız hizmet sunuyor. Yurt müdürümüz ise yurtta yaşanan sorunların çözümünü yapıyor ve yurtta düzeni sağlıyor. Güvenlik görevlimiz de yurdun güvenini sağlıyor ve giriş çıkışların kontrolünü yapıyor.


Erken Kayıt İndirimi Sunuyoruz
Ankara Üniversitesi’ne yakın konumda olan yurdumuzda sınav sonuçlarının ardından erken kayıt kampanyaları düzenliyoruz. Bu kampanyalar kapsamında Ankara Üniversite’sine yakın özel kız yurdu arayan ve bizleri seçen öğrencilerimize indirimler yapıyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz normal şartlarda ödeyecekleri ücretin daha azını ödüyorlar. Bu sayede de paralarını diğer ihtiyaçları için harcayabiliyorlar. Eğer Ankara Üniversitesi’ni kazandınız ve üniversiteye yakın yurt arıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.