02.05.2021

Hacettepe Hukuk Fakültesi Yakını Kız Yurdu

YKS sınavına iyi bir şekilde hazırlanarak güzel puan aldınız ve Hacettepe Hukuk Fakültesini kazandınız. Üniversite eğitiminiz boyunca özel yurtta konaklamak istiyorsanız bizi seçebilirsiniz. Yurdumuz Hacettepe hukuk kız yurtları arasında en deneyimli olan yurttur. Bunun etkisiyle yurt işletiminde profesyonel hizmet veriyoruz. Kız öğrencilerin barınma, beslenme ve korunma gibi pek çok ihtiyacını yurdumuzda sunduğumuz hizmetler aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Sorunsuz yurt işletimi yaparak da onların sıkıntı yaşamadan dönemlerini ya da okullarını bitirmelerini sağlıyoruz.


Güler Yüzlü Personellerimizle Hizmet Veriyoruz
İnsanlara güler yüzlü davranmanın önemini biliyoruz. Bu sebeple yurdumuzda kalan öğrencilerimize güler yüzlü personellerimizle hizmet veriyoruz. Böylelikle kız öğrencilerimizi hizmet konusunda sorun yaşamıyorlar. Ayrıca personellerimiz yurdumuzda kalan öğrencilerin isteklerini yerine getirmeye gayret ederek onların memnun olmasını sağlıyor. Bunun dışında personellerimiz yapmaları gereken işleri zamanında yaptıkları için öğrencilerin temizlik, yemek veya diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında sorun yaşamalarının önüne geçiyorlar.

Sağlıklı Akşam Yemekleriyle Sağlıklı Gençler
Ankara Hacettepe hukuk fak. kız yurdu olarak yemek hizmetimize büyük önem veriyoruz. Bunun için yemek konusunda deneyimli olan aşçılarımızla çalışıyoruz. Aşçılarımız yurdumuzda kalmakta olan kızlar için sağlıklı akşam yemekleri hazırlıyorlar. Böylelikle onların yurt bünyesinde zararlı olan gıdaları tüketmelerinin önüne geçiyoruz. 


Ayrıca elemanlarımız yemeklerin yapıldığı alana galoşsuz, eldivensiz veya şapkasız giriş yapmıyor. Böylelikle yemekler kıl, tüy veya mikrop bulaşma gibi sorunların yaşanmasının önüne geçiyorlar. Ayrıca yiyeceklerin hazırlık aşamasında da titiz bir şekilde çalışarak öğrencilerimizin sağlıklı ve temiz hazırlanmış yemekleri tüketmelerini sağlıyorlar. Akşam yemeği dışında yurdumuzda kahvaltı öğünü de bulunuyor. 


Kahvaltı öğünün de yine sağlıklı olan kahvaltılıkları kullanıyoruz. Yurdumuzda kahvaltı ve akşam yemeği saatlerimiz 2-3 saat boyunca devam ediyor. Böylelikle yemeğe geç kalan öğrencilerimizin aç kalmasının önüne geçiyoruz. Bunun dışında okuldan geç gelen veya öğle yemeği ihtiyacı duyan öğrencilerimiz içinde mutfağımızda hizmet veriyoruz.


Yurtta Sunduğumuz İmkanlara Dair Bilgiler
Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görecek öğrencilerini okula gidiş gelişte sorun yaşamayacağı yakınlığa sahip olan yurdumuzda sunduğumuz imkanlara güveniyoruz. 


Yurtta kalan kız öğrenciler için sunduğumuz imkanlara dair bilgiler şunlardır

Öğrencilerin kirlilerini yıkayabilmeleri için çamaşır makinesi, kurutmaları için kurutma makinesi ve ütüleri içinde ütü imkanı sunuyoruz. Öğrencilerimiz hazırlamış olduğumuz çamaşır odamızda bu ihtiyaçlarının tamamını karşılayabiliyorlar.

Öğrencilerini bilgisayar üzerinde çalışmaları gerektiğinde yararlanabilmeleri için bilgisayar odamızı hizmetlerine sunuyoruz. Bilgisayarlarımız internet bağlantısı olan bilgisayarlar oluyor. Böylelikle öğrencilerimiz ödev yapma, tez yazma veya diğer işleri için bu odayı kullanabiliyorlar.

Odalarında çalışmak istemeyen ya da rahat çalışamayan öğrencilerimiz için etüt odamızla hizmet veriyoruz. Birden fazla öğrencinin çalışmasına uygun olan bu odada öğrenciler çizim, soru çözme veya diğer ödevlerini yapabiliyorlar.

Kızların arada da eğlenmeye ihtiyacı var diye düşünerek onlar için yurdumuzda oyun odası bulunduruyoruz. Bu odamızda öğrencilerimiz arkadaşlarıyla keyifli dakikalar geçirebiliyorlar. Oyun dışında hobilerle de uğraşabiliyorlar.

Sporun sağlıklı yaşam için gerekliliğinin farkında olarak yurdumuzda bir spor salonu bulunuyoruz. Bu salonumuz pilates veya diğer sporları yapmak isteyen kişilerin kullanabileceği bir salon olma özelliğini gösteriyor.

Öğrencilerin geç saatlere kadar sınav çalıştığı dönemlerde çay veya kahve ihtiyacını 24 saat açık olan kafeteryamız karşılıyor. Öğrenciler kendileri kafeteryaya inerek ya da sipariş vererek içecek veya yiyecek satın alabiliyorlar.

Yurdumuzda konaklayan kızların tehlikelere ve saldırılara uğramamaları için yurdumuzun güvenliğinin tam olmasına özen gösteriyoruz. Bunun için de hem kamera ile izleme hem de güvenlik görevlisi ile koruma sağlıyoruz.

Bu odalarımız ve imkanlarımıza şartlara ve Meb kurallarına bağlı olarak yeni imkanlar ekliyoruz. Bu sayede de uzun yıllardır tercih edilen yurtlar arasında yer alıyoruz.


Odalarımızda Duş Ve Wc Bulunuyor
Yurt denilince insanların aklına duş ve wc’nin ortak olduğu yerler akıllara geliyor. Ancak biz Hacettepe hukuk fakültesi yakını kız yurdu odalara özel duş ve wc imkanı sunuyoruz. Böylelikle yurdumuzda konaklayan öğrencilerimiz banyo ve tuvalet sırası bekleme gibi dertlerden kurtuluyorlar. Kimsenin rahatsız etme ihtimali olmadan temizliklerini ve ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebiliyorlar. Özellikle tek kişilik odalarda kalıyorlarsa duş ve wc kullanımında tamamen özgür oluyorlar. Duşlarımızda ise sürekli sıcak su hizmetimiz bulunuyor. Böylelikle soğuk su sebebiyle sorunlar yaşamıyorlar.


Odalarda Yaşanan Sorunlara Hızlı Çözümler
Konaklama hizmeti verdiğimiz yurdumuzda kızlarımız çeşitli sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu sorunlar odalardaki eşyaların bozulması veya kırılması gibi sorunlar olabiliyor. Bizler yurt yönetimi olarak ekiplerimizle bu sorunlara hızlı çözümler sunuyoruz. Böylelikle odada kalan öğrencilerimizin mağdur olmamalarını sağlıyoruz. Örneğin odalarımızda bulunan televizyonun çalışmaması veya lambanın bozulması gibi sorunları hızlı bir şekilde gideriyoruz. Gerekirse odaya eşyaların yenilerini getiriyoruz.


Yurt Odalarımızda Bulunan Eşyalar
Yurdumuzda kalmayı düşünen kişiler odalarımızda hangi eşyaların bulunduğunu ve eşyalarımızın konforlu olup olmadığını merak ediyorlar. Yurt odalarımızda televizyon, yatak, eşya dolabı, çalışma masası, sandalye, klima ve oda telefonu bulunuyor. Ayrıca odalarımızda sınırsız internet kullanım hakkı bulunuyor. Böylelikle öğrenciler diledikleri zaman wifi bağlantısını kullanarak internete girebiliyorlar. Eşya dolapları ise odadaki kişi sayısına bağlı olarak konulmuş kişi sayısına uygun adetteki dolaplar oluyor. Böylelikle odada da kalan kişiler arasında dolap krizi yaşanmıyor.